The Land of Dreams

Sen to jedyne co nam pozostało

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Obecny Rok: 75. II ery

#1 2016-06-11 11:34:35

ARCHITEKT
Administrator
Dołączył: 2016-06-05
Liczba postów: 5
Windows 7Opera 38.0.2220.29

Pijalnia "W podziemiu"

"Witaj nieznajomy. Nie jesteś stąd, prawda? W takim razie musisz wiedzieć, że pijalnia, przed którą stoimy jest najpopularniejszym lokalem w tym zaplutym Walden. Widzę na Twojej twarzy zdziwienie i zapewne zastanawiasz się jak u licha można nazwać knajpę "W podziemiu". Odpowiedź jest prosta, a nazwa karczmy nieprzypadkowa, gdyż... właśnie nad nią stoimy. Widzisz dębowe drzwi? O tam! Otwórz je, zejdź krętymi schodami na sam dół i ciesz się najlepszym alkoholem w mieście. Hector – właściciel karczmy, sprowadza trunki z całego kontynentu. Nie ma bimbrowni czy browaru, którego by nie znał. Chodzą pogłoski, jakoby Hector szpiegował dla Państwa Zakonnego, ale ja tam w plotki nie wierzę. Chłop ma 60 lat na karku, to po cholerę miałby się zadawać z tymi dzieciojebcami? Ale może wróćmy do tematu. Na czym to ja… A! Już wiem. Taaaak. Hector postarał się, by lokal chociaż sprawiał wrażenie przytulnego, przystępnego dla wszystkich. I trzeba przyznać, że plan się powiódł. Niewielka ilość świec utrzymuje odpowiednie oświetlenie w ogromnym, lecz zapełnionym drewnianymi ławami pomieszczeniu. I ta niemiłosiernie wielka szafa bogata w butelki przeróżnego kształtu i rozmiaru. Taaak. A strawa? Pieczony udziec czy gęś w czosnku to jedynie namiastka tego, co oferuje Hector. Przyjacielu! Jeśli chcesz napić się w spokoju, poznać handlarzy, poetów czy śpiewaków to nie znajdziesz lepszego miejsca. Czym prędzej udaj się na dół i przekonaj, że Walden zachowało jeszcze resztki dobrego wizerunku. I mam jeszcze prośbę. Spytaj go jak długo mam tu jeszcze stać i zaczepiać ludzi. Chłodno się zrobiło.
Udanej zabawy! A ja tu sobie jeszcze pomarznę."

J7lkEwQ.jpg

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mta-nlife - forumgenialy - hogwarthistory - qcd - evogaming